hacı şerif

Baba ve Kızı

Küçük kız, annesiyle beraber alışverişe çıkmıştı. Okullar açıldığı için, alınması gereken bir çok şey vardı.

O esnada yola doğru baktığında, hipnotize edilmiş gibi yürümeyi bıraktı. Birlikte bir bisikletin üzerinde olan bir adamla kız çocuğu dikkatini çekmişti. Arkadaki kız, kendi yaşıtı olmalıydı.

Ve sırtında eski bir çanta asılıydı. Babasına sımsıkı sarılmış; soğuktan pembeleşen yanaklarını, yastığa koyarcasına babasının sırtına dayamıştı. Adamın arada bir yana doğru dönerek söyledikleri, küçük kızı güldürüyordu.

Annesi bisikletin arkasından bakan kızının durumunu farkederek; “Herhalde evdeki bisikletlerin yetmedi,” diye söylendi ve “Beğendiysen baban ondan da alır,” dedi.

“Ben bisiklete değil, arkadaki kıza baktım çünkü babası onu güldürüyordu.” dedi, küçük kız.

Anne, kızının söylediklerini duymazdan gelerek, kızının kıyafetini düzeltti ve “Çocukların okula nasıl gittiklerini kendi gözlerinle gördün,” diye çıkıştı.

“Bu soğukta, birçoğu bisikletle ya da yürüyerek okullarına gidiyorlar. Halbuki baban, işine giderken fedakarlık yaparak, seni arabasıyla bırakıyor.”

Kızın gözü hala bisikletteydi. Anne, gene alaycı bir şekilde “Babanla konuşalım, seni bir gün bisikletle götürsün. Ne hoş olur, değil mi?” Küçük kız, annesinden gözlerini kaçırarak:”Bunu gerçekten çok isterim,” diye yanıtladı annesini. “Böylece babama sarılabilirim.”

Benzer İçerikler

Babam “Bunları Alıştırma” Demişti

Babam “Bunları Alıştırma” Demişti

Ne zaman havalar soğusa rahmetli babamla yaşadığım o hatıram akla geliyor… Şimdi o insanlar da gitti o komşuluklar da kalmadı… ...

Devamını Oku...

Eskiden

Eskiden

Televizyon karıncalı, insan netti Dertlinin derdi, dertsize dertti Evcilik oyunu,oyundan ibaretti Eskiden hayat daha güzeldi….. Herkesin evi, herkesin eviydi Veresiye ...

Devamını Oku...

Kazancınıza Göre

Kazancınıza Göre

Eskiden kocam vardı, eşyam yoktu. Şimdi eşyam var; ama eski kocam yok!.. Evlenmeye karar verdik. Anlaştık. Eşya, düğün masrafı, düğün ...

Devamını Oku...

Derler Bizde!!!

Derler Bizde!!!

Davete “OKUNTU” yengeye“ GUMA”, İnceden açılmış ekmeğe “YUKA”, Saciçinde “KÖMBE”, üstde “BAZLAMA”, Savrulan buğdaya “CEÇ” deller bizde.!!! Babaanneye “EBE”, halaya ...

Devamını Oku...

Yorum yapın