Bu Tarladaki Sebze ve Meyveler Bedava

Güzel insanlar çevresini de güzelleştirir. Bursa’nın Orhaneli ilçesine bağlı Akalan Mahallesi’nde oturan İbrahim Alan, 22 yıl önce yoldan gelip geçenlerin yiyebilmesi için devlet arazisi kapsamındaki Orhaneli-Bursa yoluna meyve ağaçları dikip, sebzeler yetiştirdi.

1997 yılından beri bu tarla ile ilgilenen ve bakan İbrahim Alan’ın ‘Hayrat Bahçesi’ yazılı tabela da koyduğu bölgede, yaklaşık 300 ağaç ve sebze fidesi oldu.

Yoldan gelip geçenlerin elma, armut, üzüm yiyebildiği ,ağaçların gölgesinde serinlemesini istediğini belirten İbrahim Alan, kendisi için dua etmelerini beklediğini söyledi.

Zamanında bölgede gölet dışında su olmadığını ifade eden Alan, “Daha önce evimin oraya yapmıştım. Ama tanıdıklardan başka yiyen olmadı. Ardından burası aklıma geldi. Buraya çok kişi balık tutmaya ve piknik yapmaya geliyor. Buraya gelenler faydalansın. Burası benim arazim değil, devletin arazisi. Buraya kim gelirse meyveler onundur.

Buraya masrafları kendi cebimden yapıyorum. Göletin kenarına da meyveler dikmeye başladım. Onlar da büyüyünce balık tutanlar için gölgelik olacak, hem de meyve yiyecekler. Artık yaşım itibariyle zorlandığım oluyor.

⬇ ⬇ ⬇ R E K L A M ⬇ ⬇ ⬇

⬇ ⬇ ⬇ D E V A M ⬇ ⬇ ⬇

2 tane çocuğum var, onlar da ilgileniyor. Sebze ve meyvelerden yiyenler bana “Allah razı olsun” desin yeter” dedi. Hayrat bahçesinde yaklaşık 300 ağaç ve sebze fidesi oldu Yolunuz gönlü zengin huyu güzel insanlara çıksın…

“Gönlü zengin olanın, aklı zarar görmez.” -Zata.

hayrat

Alıntı

Yorum yapın