hacı şerif

Mutlu Olmayı Hak Ediyorsunuz

50 ve üstü yaş aralığında olan sevgili dostlar, lütfen söylediklerimin aynısını yapın çok rahat edeceksiniz…

Ve geçmişte yaşayıp hayattan zevk almaktan vazgeçmeyin ve gereksiz şeylere üzülmeyin. Daha fazla topuklu giymiyor olabilirsiniz, düz ayakkabılar giyin veya isterseniz plaj kumunda yalınayak alın.

Unutmayın insan her yaşta çok güzeldir!

HER ZAMAN YAPMANIZ GEREKEN ON ŞEY:

1. Yatakta kalmak isteseniz bile kalkıp, banyo yapmayı deneyin.

2. Parfümü vazgeçilmez kabul edin.

3. Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmayı bırakın. Hepimiz farklı ilerliyoruz ve kendi varoluşumuzla özeliz.

4. Ziyaret etmek için biri yoksa, yine de evden çıkın. Köpeği alın ve dışarı çıkın. Köpeğiniz yok mu? Bir kitap alın ve en yakın parka gidin veya bir süre sokaklarda dolaşın, alışveriş yapın.

5. Gülümseyin, kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

6. İyi beslenin. Kendinizi ve sağlınızı düşünün. Bazı yiyecekler için irade kullanın. İrade kullanmak kimseyi öldürmez.

7. Zor görünüyor, biliyorum. Aynaya saygı ve dinginlikle bakın. Söyleyecek güzel bir şeyiniz yoksa sessiz olun. İç sesinizin de sizinle konuştuğunu unutmayın… sevgi ve şefkatle konuşun. Kilonuza, boyunuza veya size eşlik eden herhangi bir şeye saygı duymayı öğrenmezseniz, birinin samimiyetsizliği ile size zarar vermesi kolaydır.

8. Her şeyin geçeceğini unutmayın. Hiçbir şey sonsuza dek sürmez. Gözyaşlarınızı tutmayın, ama acı ile bütünleşmeyin. Kendinize acı çektirmeyin. Her güne yeniden başlayabilir ve yaralara rağmen tekrar iyileştiğinizi gözlemleyebilirsiniz.

9. Sizi inciten veya kötü hissettiren her kişiyi hayatınızdan silin. Onlara ya da ruh hallerine güvenmiyorsanız hayatınızdan çıkarın.

10. Hayal kurmanızı sağlayanlarla kalın, kendinizi aşmanız için sizi destekleyenleri, sahip olduğunuz sihri ve size iyi gelen şeyleri görün. Hayatınızdaki iyi şeylere güvenin çünkü hayatınızı olumlu etkiliyorlar.

“Unutmayın, mutlu olmayı hak ediyorsunuz..”

Alıntı

50 yas

Benzer İçerikler

Babam “Bunları Alıştırma” Demişti

Babam “Bunları Alıştırma” Demişti

Ne zaman havalar soğusa rahmetli babamla yaşadığım o hatıram akla geliyor… Şimdi o insanlar da gitti o komşuluklar da kalmadı… ...

Devamını Oku...

Eskiden

Eskiden

Televizyon karıncalı, insan netti Dertlinin derdi, dertsize dertti Evcilik oyunu,oyundan ibaretti Eskiden hayat daha güzeldi….. Herkesin evi, herkesin eviydi Veresiye ...

Devamını Oku...

Kazancınıza Göre

Kazancınıza Göre

Eskiden kocam vardı, eşyam yoktu. Şimdi eşyam var; ama eski kocam yok!.. Evlenmeye karar verdik. Anlaştık. Eşya, düğün masrafı, düğün ...

Devamını Oku...

Derler Bizde!!!

Derler Bizde!!!

Davete “OKUNTU” yengeye“ GUMA”, İnceden açılmış ekmeğe “YUKA”, Saciçinde “KÖMBE”, üstde “BAZLAMA”, Savrulan buğdaya “CEÇ” deller bizde.!!! Babaanneye “EBE”, halaya ...

Devamını Oku...

Yorum yapın