akide şekeri

Mutlu Olmayı Hak Ediyorsunuz

50 ve üstü yaş aralığında olan sevgili dostlar, lütfen söylediklerimin aynısını yapın çok rahat edeceksiniz…

Ve geçmişte yaşayıp hayattan zevk almaktan vazgeçmeyin ve gereksiz şeylere üzülmeyin. Daha fazla topuklu giymiyor olabilirsiniz, düz ayakkabılar giyin veya isterseniz plaj kumunda yalınayak alın.

Unutmayın insan her yaşta çok güzeldir!

HER ZAMAN YAPMANIZ GEREKEN ON ŞEY:

1. Yatakta kalmak isteseniz bile kalkıp, banyo yapmayı deneyin.

2. Parfümü vazgeçilmez kabul edin.

3. Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmayı bırakın. Hepimiz farklı ilerliyoruz ve kendi varoluşumuzla özeliz.

4. Ziyaret etmek için biri yoksa, yine de evden çıkın. Köpeği alın ve dışarı çıkın. Köpeğiniz yok mu? Bir kitap alın ve en yakın parka gidin veya bir süre sokaklarda dolaşın, alışveriş yapın.

5. Gülümseyin, kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

6. İyi beslenin. Kendinizi ve sağlınızı düşünün. Bazı yiyecekler için irade kullanın. İrade kullanmak kimseyi öldürmez.

7. Zor görünüyor, biliyorum. Aynaya saygı ve dinginlikle bakın. Söyleyecek güzel bir şeyiniz yoksa sessiz olun. İç sesinizin de sizinle konuştuğunu unutmayın… sevgi ve şefkatle konuşun. Kilonuza, boyunuza veya size eşlik eden herhangi bir şeye saygı duymayı öğrenmezseniz, birinin samimiyetsizliği ile size zarar vermesi kolaydır.

8. Her şeyin geçeceğini unutmayın. Hiçbir şey sonsuza dek sürmez. Gözyaşlarınızı tutmayın, ama acı ile bütünleşmeyin. Kendinize acı çektirmeyin. Her güne yeniden başlayabilir ve yaralara rağmen tekrar iyileştiğinizi gözlemleyebilirsiniz.

9. Sizi inciten veya kötü hissettiren her kişiyi hayatınızdan silin. Onlara ya da ruh hallerine güvenmiyorsanız hayatınızdan çıkarın.

10. Hayal kurmanızı sağlayanlarla kalın, kendinizi aşmanız için sizi destekleyenleri, sahip olduğunuz sihri ve size iyi gelen şeyleri görün. Hayatınızdaki iyi şeylere güvenin çünkü hayatınızı olumlu etkiliyorlar.

“Unutmayın, mutlu olmayı hak ediyorsunuz..”

Alıntı

50 yas

Benzer İçerikler

Sefaletin En Büyük Sebebi

hindistan’ın ingilizler tarafından işgal edildiği yıllarda bir ingiliz subayı hiçbir neden olmaksızın halktan bir hintliye sertçe bir tokat atar. hintli ...

Devamını Oku...

10 Komik Gerçek

1- Aynaya bakmadan kulaklarını göremezsin. 2- Saç tellerini sayamazsın. 3- Dilin dışardayken burnundan soluyamazsın. 4- Biraz önce No 3’ü denedin. ...

Devamını Oku...

Mezarcıyım

Diktatör devlet başkanı bir akşam meyhaneden içeri girer.Tezgahtara yaklaşır. Hafif içkili bir sarhoşun yanına çöker. Oradan buradan konuşurlarken sorar : ...

Devamını Oku...

Yumurtanın Tazesi

Tanıdıklardan biri, yazdığı romanın müsveddelerini Neyzen Tevfik’e göstererek fikrini sorar: Neyzen beğenmediğini ifade edince, adam: -İyi ama, der. Siz hiç ...

Devamını Oku...

Yorum yapın