Mutlu Olmayı Hak Ediyorsunuz

50 ve üstü yaş aralığında olan sevgili dostlar, lütfen söylediklerimin aynısını yapın çok rahat edeceksiniz…

Ve geçmişte yaşayıp hayattan zevk almaktan vazgeçmeyin ve gereksiz şeylere üzülmeyin. Daha fazla topuklu giymiyor olabilirsiniz, düz ayakkabılar giyin veya isterseniz plaj kumunda yalınayak alın.

Unutmayın insan her yaşta çok güzeldir!

HER ZAMAN YAPMANIZ GEREKEN ON ŞEY:

1. Yatakta kalmak isteseniz bile kalkıp, banyo yapmayı deneyin.

2. Parfümü vazgeçilmez kabul edin.

3. Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmayı bırakın. Hepimiz farklı ilerliyoruz ve kendi varoluşumuzla özeliz.

4. Ziyaret etmek için biri yoksa, yine de evden çıkın. Köpeği alın ve dışarı çıkın. Köpeğiniz yok mu? Bir kitap alın ve en yakın parka gidin veya bir süre sokaklarda dolaşın, alışveriş yapın.

5. Gülümseyin, kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

6. İyi beslenin. Kendinizi ve sağlınızı düşünün. Bazı yiyecekler için irade kullanın. İrade kullanmak kimseyi öldürmez.

7. Zor görünüyor, biliyorum. Aynaya saygı ve dinginlikle bakın. Söyleyecek güzel bir şeyiniz yoksa sessiz olun. İç sesinizin de sizinle konuştuğunu unutmayın… sevgi ve şefkatle konuşun. Kilonuza, boyunuza veya size eşlik eden herhangi bir şeye saygı duymayı öğrenmezseniz, birinin samimiyetsizliği ile size zarar vermesi kolaydır.

8. Her şeyin geçeceğini unutmayın. Hiçbir şey sonsuza dek sürmez. Gözyaşlarınızı tutmayın, ama acı ile bütünleşmeyin. Kendinize acı çektirmeyin. Her güne yeniden başlayabilir ve yaralara rağmen tekrar iyileştiğinizi gözlemleyebilirsiniz.

9. Sizi inciten veya kötü hissettiren her kişiyi hayatınızdan silin. Onlara ya da ruh hallerine güvenmiyorsanız hayatınızdan çıkarın.

10. Hayal kurmanızı sağlayanlarla kalın, kendinizi aşmanız için sizi destekleyenleri, sahip olduğunuz sihri ve size iyi gelen şeyleri görün. Hayatınızdaki iyi şeylere güvenin çünkü hayatınızı olumlu etkiliyorlar.

“Unutmayın, mutlu olmayı hak ediyorsunuz..”

Alıntı

50 yas

Benzer İçerikler

Huzurevine Bırakılan Yaşlı Bir Kadının Yazdığı Hüzün Dolu Mektup

Huzurevine Bırakılan Yaşlı Bir Kadının Yazdığı Hüzün Dolu Mektup

Bu mektup şimdiki hayatımızın gerçeklerini anlatıyor!!! 82 yaşındayım, 4 çocuk, 11 torun, 2 de büyük torun sahibiyim. Şimdi ise 12 ...

Devamını Oku...

Çocukların Gülüşleri

Çocukların Gülüşleri

Alışveriş merkezinin birinde kasada sıra beklerken iki sıra önümdeki çocuğun parasının aldığı şeye yetmediğini duydum. Kasadaki kız “içlerinden birini seçmek ...

Devamını Oku...

İnsanlık

İnsanlık

İnsanlığın meslekle alakası yok… Adana Yüreğir de Sağlık ocağının hemen karşısında üç ayrı eczaneyiz. 10 yaşlarında bir kız çocuğu var. ...

Devamını Oku...

Canlılar Kaça Ayrılır?

Canlılar Kaça Ayrılır?

“Öğretmen öğrencisine soruyor: – “Çocuğum canlılar kaça ayrılır? – “Dörde ayrılır öğretmenim.” Bana yanlış gibi geldi ama say bakalım diyor ...

Devamını Oku...

Yorum yapın