Nesil

Bizler ilkokulda yurttaşlık bilgisi, lisede mantık, sosyoloji, felsefe okuyan nesiliz. İşte onun için Kim Milyoner Olmak İster programında 15 Bin Tl yi hiç joker kullanmadan %90 kazanabilen bir nesiliz.

Biz 3 yazılı, 1 sözlü imtihan olan ve kopya çekerken öğrenen bir nesiliz.

Biz annesini babasını, huzurevinde terk etmeyen bir nesiliz.

Biz kendine öz güveni olan ama çevresine sevgi ve saygısı olmayan, sadece kendisine yaşayan egoist bir nesil değil; sevgiyi, saygıyı, fedakarlığı, dostluğu, vefa duygusunu , yerine göre başkalarının yaşamı için kendi yaşam tarzından fedakarlık yapan bir nesiliz.

Arkadaşımızın ailesini, kendi ailemiz kabul eden, namus anlayışını buna göre dizayn eden bir nesiliz.

Biz psikologlarla, pedagoglarla şekillendirilen değil; psikolojik sorunlarını aile ve mahalle ilişkileri içinde bedavaya çözen bir nesiliz.

Biz 40 yıllık 50 yıllık arkadaşlarını köşe bucak arayan ve onlarla birliktelikten zevk alan bir nesiliz…

Kabadayı denilen mahallenin bilekli delikanlısını, bizi soyan değil, bizi koruyan kollayan olarak bilen bir nesiliz.

Biz uzun eşeği, kuka oynamayı, saklambacı, beştaşı, seksek oynamayı, kovalamaca ve körebe oynamayı, uçurtmayı, futbolu, bakkala kese kağıdı yapmayı, yakan top oynamayı bilen bir nesiliz.

Akşam üstü olunca,ekmeğin üzerine yoğurt sürüp şeker serpip yiyen bir nesiliz.

Dışarıda yemek yemenin ayıp olduğu ve hatta ağız oynatmanın bile ayıplandığı, her lokmanın eşit paylaşıldığı, çay bardağındaki şeker karıştırılırken kaşığın çıkarttığı sesin ayıp olduğu ” hoop deve kervanı mı geçiyor? ” diye ikaz edilen bir nesiliz.

Ebeveynlerimizin öğretmenimize “eti senin kemiği benim” diye teslim ettiği ve öğretmenimizin de bu emaneti de gözünden sakınarak koruduğu, kulağımızı çeken öğretmenimizi evde şikayet edemediğimiz ve böyle bir durumda babamızdan azar işiteceğimizi bilen bir nesiliz.

Babamızın sözünün geçtiği ama annelerimize değer verdiği ailede fikir paylaşımının olduğu bir nesiliz.

Lise Mezunu Arkadaşlarımızın Bugünkü ÜNİVERSİTE Mezunlarının Yanında DOKTORA Yapmış bir İNSAN Kalitesinde Olduğu bir NESLİN Çocuklarıyız….

Siz bizim nesli küçümsemeyin.

Bence bizim nesle benzemeye çalışın.

İşte o zaman Türkiye kurtulur.

302613918 756441948952216 6061126941148964055 n

Alıntı

Benzer İçerikler

Arı Alerjisi için En İyi İlaçlar

Arı Alerjisi için En İyi İlaçlar

Arı alerjisi, arı sokması sonrasında vücudun aşırı tepki vermesi sonucu ortaya çıkan bir alerjik reaksiyondur. Bu reaksiyonlar, hafif kaşıntı ve ...

Devamını Oku...

Evde Dondurma Nasıl Yapılır? Hızlı Dondurma Tarifi

Evde Dondurma Nasıl Yapılır? Hızlı Dondurma Tarifi

Evde dondurma yapmak, özellikle sıcak yaz günlerinde serinlemek için harika bir seçenektir. Ancak, geleneksel dondurma yapımı oldukça zaman alıcı ve ...

Devamını Oku...

Meyveli (Çilekli, Muzlu) Dondurma Tarifi

Meyveli (Çilekli, Muzlu) Dondurma Tarifi

Meyveli dondurmalar, yaz aylarında serinlemek için harika bir seçenektir. Çilekli ve muzlu dondurma, hem lezzetli hem de sağlıklı bir tatlıdır. ...

Devamını Oku...

Airfryer Almak Mantıklı mı?

Airfryer Nedir Ve Nasıl Kullanılır? Airfryer Nedir Ve Nasıl Kullanılır? Airfryer, modern dünyada sık sık kullanılan bir kızartma yöntemidir. Bu ...

Devamını Oku...

Yorum yapın