Y.B.D.E NEDİR ? Yaşa Bağlı Dikkat Eksikliği.

Bakın nasıl oluyor: Arabamı yıkamaya karar veriyorum. Garaja doğru giderken masadaki postalar dikkatimi çekiyor. Arabayı yıkamadan önce, gelen mektuplara göz atmaya karar veriyorum. Arabamın anahtarlarını masaya bırakıp gelen broşür ve reklam postalarını çöp sepetine atıyorum.

Çöp sepeti doluyor. Faturalarımı masaya bırakıp çöp sepetini boşaltmaya karar veriyorum. Madem çöpü boşaltmak için dışarı çıkacağım: Fatura ödemelerimi de hazırlayıp götüreyim diyorum. Çek karnemi alıyorum, fakat sadece bir yaprak kaldığını görüyorum. Diğer çek karnem Büro da . Gidiyorum ve önce masamın üstünde yarım kalmış koladan biraz içiyorum.

Çek karnemi arayacağım ama her şeyden önce kazayla devirip, etrafı berbat etmemesi için şu kolayı kaldırmalıyım. Ilınmış olduğunu fark ettiğim kolayı soğuması için buzdolabına koymaya karar veriyorum. Kolayla mutfağa giderken, sehpa üzerindeki vazo gözüme çarpıyor: Çiçeklerin suya gereksinimi var. Kolayı tezgah üzerine bırakıyorum ve mutfak masasında gözlüklerimi buluyorum ( sabahtan beri arıyordum ). Gözlüğümü büroma bırakayım diyorum, ama önce şu çiçeklere su vereyim.

Bir bardak su dolduruyorum ve tv kumandasını fark ediyorum biri mutfak masasına bırakmış… Bu akşam tv seyretmek istediğimizde bunu her yerde arayacağız ve mutfakta olduğunu hatırlamayacağız diyorum. Onu yerine salona götürmeye karar verdim, ama önce çiçeklere su vermeliyim.

Çiçeklere su veriyorum ama çoğunu da yere döküyorum. Bu durumda tv kumandasını masaya bırakıp etrafı temizlemek için bez aramaya gidiyorum. En sonunda girişe dönüyorum ve ne yapmak istediğimi hatırlamaya çalışıyorum.

GÜNÜN SONUNDA:

-Araba yıkanmadı

-Faturalar ödenmedi

-Mutfak tezgahının üzerinde ılık bir kola var

-Çiçeklerin suyu yetersiz kaldı

-Yeni çek defterim meydanda yok

-Tv kumandası yerinde değil.

-Gözlüklerim nerede bilmiyorum

-Ve arabamın anahtarlarını bıraktığım yeri hatırlamıyorum

Bütün gün hiç durmadığım halde hiç bir şeyin yapılmadığını anlıyorum. Tamamen çökmüş bir durumdayım! Ciddi bir sorun olduğu açık ve kendimle ilgilenmem gerekiyor, ama önce Mail’lerime bakmam gerekiyor.
Bana bir iyilik yapmak ister misiniz?

Bu mesajı tanıdıklarınıza gönderin çünkü ben kimlere gönderdiğimi hatırlamıyorum.

Gülmeyin, başınıza gelmediyse bir gün gelecek.

İHTİYARLIK KAÇINILMAZ.

OLGUNLUK SEÇENEK,

KENDİNE GELMEK TEDAVİDİR.

Attila Saran

Alıntı

Benzer İçerikler

Hastasın Kardeşim

Hastasın Kardeşim

Bugün arkadaşlarla sohbet ederken şöyle bir cümle duydum: “hemen bir şeye yatırmam lazım yoksa ben o parayı yerim”… Çok garip ...

Devamını Oku...

Yılan ile Ateşböceği

Yılan ile Ateşböceği

Yılanın biri ateş böceğinin peşine düşmüştü. Onu tam yemek üzereyken ateş böceği, -“Sana bir şey sorabilir miyim?” dedi. Yılan; -“Aslında ...

Devamını Oku...

Huzurevine Bırakılan Yaşlı Bir Kadının Yazdığı Hüzün Dolu Mektup

Huzurevine Bırakılan Yaşlı Bir Kadının Yazdığı Hüzün Dolu Mektup

Bu mektup şimdiki hayatımızın gerçeklerini anlatıyor!!! 82 yaşındayım, 4 çocuk, 11 torun, 2 de büyük torun sahibiyim. Şimdi ise 12 ...

Devamını Oku...

Çocukların Gülüşleri

Çocukların Gülüşleri

Alışveriş merkezinin birinde kasada sıra beklerken iki sıra önümdeki çocuğun parasının aldığı şeye yetmediğini duydum. Kasadaki kız “içlerinden birini seçmek ...

Devamını Oku...

Yorum yapın