YILDA 2 GÜN

Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencilerinin katılımı ile icra edilse, ulaşım belediyeler tarafından sağlansa, dikilecek ağaç/fidanlar ve dikimi yapılacak alanın hazırlanması orman işletme şefliklikleri ve müdürlükleri tarafından yapılsa, Eylül veya Ekim ayı içerisinde 2 gün milyonlarca öğrenci tarafından, başlarında öğretmenleri, aileleri ve diğer sivil toplum örgütleri ile birlikte bir öğrenci günde 100 ağaç dikse 10 milyon öğrenci 1 Milyar ağaç dikmiş olur.

5 Yıl boyunca her yıl bu işlem tekrarlansa 5 Milyar ağaç dikimi yapılmış olur. Dikilecek ağaçların Çam veya sedir ağaçlarından ziyade dikilecek bölgenin özelliklerine göre; Fıstık, Kiraz, Vişne, Zeytin, İncir, Ceviz, Ihlamur, Badem v.b meyve ağaçları dikilse ve bu ağaçlar büyüdüğünde bölge ekonomisine dolayısı ile Ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaz mı?

⬇ ⬇ ⬇ R E K L A M ⬇ ⬇ ⬇

⬇ ⬇ ⬇ D E V A M ⬇ ⬇ ⬇

Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığı’nın aralarında yapacağı bir protokol ile sadece 5 yılda ülkemizin geleceğine topyekün katkı da bulunamaz mıyız? Ne dersiniz?

Alıntı

Yorum yapın