akide şekeri

Tiyatro Oyunu Nasıldı?

Bir Adamın evinin önünden arabası çalınır. Otomobili çalınan adam bu duruma çok üzülür. Polis Karakoluna gidip haber vermesine karşılık otomobilinin bulunup bulunmayacağından dolayı endişeli biçimde beklemektedir.

Aradan iki gün geçer ve çalınan arabasını tekrardan evinin önünde bulur. Arabasını tekrardan evinin önünde gören adam çok sevinir ve hemen evinden çıkıp arabasına gider. Arabasının içinde her şey yerli yerinde durmaktadır ve hiç bir yerinde bir hasarda yoktur. Bu duruma çok sevinen otomobilin sahibi Adam arabasının içinde Hırsızın yazdığı bir not bulur. Notu gören adam , notu alır ve dikkatle okumaya başlar.

Arabasının içinde bulduğu notta Hırsız arabasını çaldığı için çok üzgün olduğunu ve arabasını hamile olan karısını doktora doğum yapmasını için aceleden dolayı çalmak zorunda kaldığını ve hemen Karısının doğumundan sonra geri getirdiğini ve çok üzgün olduğunu belirten bir not yazarak bırakmıştır. Notun sonunda Hırsız arabasını çaldığı adamdan Özür dilemek içinde Torpido gözüne iki tane Tiyatro bileti bıraktığını ve adam ile karısından özür dilemek için tiyatroya davet ettiğini açıklar. Daha sonra aynı tiyatroya kendisininde geleceğini , isterlerse kendilerinden hem Özür dileyip , hemde tanışmak istediğini belirtir.

Bulduğu bu not ve notta yazanlardan dolayı çok duygulanan Adam Hırsızın kendisine ve eşine aldığını söylediği Tiyatro biletlerini Torpido gözünde bulur ve Hırsızın kendisine aldığı bu Tiyatro biletleriyle birlikte yanında eşiyle beraber Tiyatro binasına gider. Tiyatro oyununu beğenerek eşiyle birlikte izler. Bunun karşılığında Tiyatroya gelip kendileriyle tanışacağını söyleyen Hırsız Tiyatroya gelmemiştir ve Tiyatro binasında da yoktur.

Tiyatroyu izleyen Adam ve karısı otomobilleriyle birlikte evlerine doğru yola çıkarlar. Tiyatro biletini kendilerine hediye eden hırsız ile tanışamadıkları için biraz merak içinde kalmıştır. Belli bir süre sonra otomobilleriyle evlerine varırlar. Evlerine vardıklarında evlerinin kapısı açık ve evlerinin içi tamamen boştur. Evlerine giren Adam ve eşinin gözüne duvarda asılı olarak tutturulmuş olan nota takılır.

Duvarda asılı olan Notta ; Hırsız Tiyatroya gelemediğini kendileriyle tanışamadığını bundan dolayı üzgün olduğunu ve Tiyatro nasıldı ? diye duvara asılı olan yazdığı notta Adama sorar. Notun sonunda Tiyatro Oyunu nasıldı? Bilmem . Bunun yanında eviniz harikaymış diye yazdığı notu bitirir.

Benzer İçerikler

Maliyeci

Maliyeci Fıkrası

Bir gün bir ormana maliyeciler gelir. Bunu gören tilki koşarak ormandan kaçmaya başlar. Koşarken, yolda kaplumbağa ile karşılaşır. Kaplumbağa tilkinin ...

Devamını Oku...

Jan Paderevsky

Jan Paderevsky

Bu adam kim biliyor musunuz? O, bir zamanlar Polonya’nın en ünlü piyanisti ve bestecisiydi. Hem de Chopin’i en iyi yorumlayanlardan ...

Devamını Oku...

Diri diri gömülen Dünya Şampiyonu Pehlivan

Boyu 1.80 ağırlığı 105 kilo olan Kara Ahmet’in göğüs çevresi 1.24 boyun kalınlığı 50 santimdi. Kolları kalıplı, bilekleri kalın, pençesi ...

Devamını Oku...

Mutsuz Nesil

Mutsuz Nesil

Memur 36bin, polis 46bin, aşçı 50bin, özel okul öğretmen 20-25bin hatta asgari ücret. Özel sektörde beyaz yaka ortalama 30-35bin, mühendis ...

Devamını Oku...

Yorum yapın